01

studio

Chcete něco vyrobit, nebo jenom poradit?

Naše zkušenosti využívají firmy i jednotlivci. Naší doménou jsou atypické zakázky, umíme navrhovat design i vyrábět.

FDM technologie

FDM je dnes nejpoužívanější technologie 3D tisku. Funguje na principu postupného nanášení roztavené plastové struny (filamentu) v tenkých vrstvách. Stavebním materiálem je nejčastěji plast PLA, PETG, ASA. FDM je vhodná na výrobu prototypů a malých výrobních sérií. Maximální rozměr výrobku je 300 x 300 x 300 mm. Díly lze spojovat.

SLA technologie

Stereolitografie je nejstarší technologie 3D tisku. Dochází zde k vytvrzování tekuté pryskyřice po vrstvách pomocí LCD displeje. SLA je vhodná na velmi přesné díly menších rozměrů (max. 115 x 65 x 155mm). Stavebním materiálem jsou různé druhy UV pryskyřic.

MJF technologie

Jedná se o průmyslovou technologii 3D tisku vytvořenou společností Hewlett Packard. Představuje 3D tisk metodou spékání plastového prášku. MJF částečně nahrazuje vstřikolis díky izotropním vlastnostem dílů. MJF je vhodná pro série do 5000 kusů. Rozměr tiskové komory je 370 x 274 x 370 mm. Stavebním materiálem je Polyamid 12 (podobný nylonu).

3D skener

3D skenování slouží k zachycení tvarů objektu. Pomocí 3D skeneru jsme schopni převést jakýkoliv objekt do 3D modelu v počítači. Technologie slouží k výrobě kopií součástek, nebo k rozměrové kontrole složitých tvarů.